-De Plattelandsvrouwen leuterclub (ook voor mannen) 2014-08-25

Discussie in 'Overig archief' gestart door HofvanDromen, 25 Augustus 2014.

Beste forumlezers,

Wanneer je in dit forum aktief aan de gesprekken wil deelnemen, of een eigen post wil starten, moet je eerst in het spel inloggen. Wanneer je nog geen spelaccount hebt zal je je eerst moeten registreren. We verheugen ons op je bezoek in ons nieuwe forum. „Naar het spel“
  1. popje4

    popje4 Levende forumlegende

    heb niet veel te melden eigenlijk behalve dat we morgen beginnen met de sloop van de badkamer....pppff nou maar hopen dat er wel gewerkt gaat worden anders zitten we wel heul lang met onze tijdelijke douche in de garage hihihihi..... wel een kachel daar dat scheelt hoop ik.... maar toch..
    krijg hier weer een beetje meer lucht.....als ik maar niks doe haha das ook gelijk het probleem:) ben ik niet zo goed in tja....
    voor nu maar weer begonnen met puzzels leggen das dan wel weer leuk al een tijd niet meer gedaan...fijne dag allemaal
     
    carinakiki, stien56, snietje1 en 2 anderen vinden dit leuk.
  2. missy-m85

    missy-m85 Forum-ambassadeur

    Middag, ik kom ook weer even om het hoekje piepen ;) ,

    Miekje bedankt voor de hulp met de schetsen vinden (gister) :) , dat was nog best lastig.. zonder had het mij niet gelukt denk ik..

    Popje puzzel ze ;) .

    Hier lekker bezig met de 1-april event, op het gemakje :) . 'S nachts het lange was en overdag het korte. Sniet mocht je mee willen doen is het lange gewas misschien iets voor jou? Het is 20-uurs gewas (met water + mest korter natuurlijk). Is maar een tip, niets moet ;) .

    Vorig event (die op het event-veld) niet gehaald, was net teveel oogsten voor mij.. wel leuke prijsjes binnen gehaald :) . Degene met de baha-bloemen wel gehaald, draaide een oogstbonus toen, dus dacht ik pak hem mee. Het huidige fokevent heb ik alleen 3x stap 1 gedaan, gewone beestjes inleveren en kleine prijsjes (o.a. supervoer) terug, niks gefokt. De rest doe ik deze keer niet.

    Owja de muntjes-shop update is leuk deze keer. :D. Staan nu ook zaken in voor boerenduiten, zoals coupon en supervoer :inlove:.

    Vertelde jullie toch laatst over de Moussaka.. nou die was lekker :inlove:. Maar wel.. veelste nat :wuerg:.. dreef in de ovenschaal :cry:.. Heb het maar afgegoten.. en proberen niet teveel erbij te scheppen met opscheppen..
    Ik op internet lezen.. schijnbaar de oorzaak: nat uit de aubergines.. oplossing: van te voren flink zouten.. in laten trekken en afspoelen voor je het in de ovenschaal doet (en in de oven zet).. zou het water moeten doen verdwijnen...

    Mijn vraag (Sniet?): werkt dat echt? En wordt het dan niet veel te zout :wuerg:?.. Verdwijnt dat zout echt met afspoelen? En moet ik dan alle plakjes 1 voor 1 zouten en weer afspoelen.. Help! Of is er een simpelere oplossing om het water te minderen :oops:.. ben benieuwd :music:.. Het was zo een verspakket van de blauwe winkel ;) .


    Edit: nu hop hop aan de (berg) strijk 8)..
     
    popje4, stien56 en suuske1960 vinden dit leuk.
  3. snietje1

    snietje1 Levende forumlegende

    Missy, te nat ??? wat zit er in zo'n pakket ???? Maar nope, geen zout :wuerg: ik vind dat dan de smaak van de aubergine ver weg is, dat zout trekt er altijd in. Wat wij doen : even aanschroeien in de grilpan. Maar we doen ze er soms ook rauw in schijven erin. Dus dat teveel aan water, nope ligt niet aan je aubergine, vaak heb je dan de saus te dun gemaakt.;)

    Popje, ik duim voor je dat je douche snel klaar is.

    Events ? nope, ik doe geen events, ik heb het te druk in RL.
     
    Laatste bewerkt: 2 April 2020
    popje4, suuske1960 en stien56 vinden dit leuk.
  4. missy-m85

    missy-m85 Forum-ambassadeur

    Hihi geen event dus. Moest er gewoon aan denken..

    Aha.. de aubergines ga ik dus mooi niet zouten.. bedankt voor de uitleg :) .

    Uhmmm ik zal hier plaatsen, niet bedoeld als reclame.. maar wat er op de site / verpakking staat:

    Inhoud
    2 aubergines
    1 courgette
    4 tomaten
    1 rode ui
    2 tenen knoflook
    2 aardappels
    1 blikje tomatenpuree
    zakje moussaka-kruidenmix


    Zelf toevoegen
    2 el olijfolie
    300 g mager rundergehakt
    300 ml halfvolle melk
    150 g geraspte belegen kaas


    Bereiden 1. Verwarm de oven voor op 200°C. Vet de ovenschaal in.
    2. Maak de groente schoon. Snij de aubergine en courgette in dunne ronde plakken en de tomaten in blokjes. Pel en snipper de ui en knoflook. Schil de aardappels en snij in dunne plakjes.
    3. Verhit de olijfolie in een hapjes- of braadpan. Bak hierin het mager rundergehakt in 3-5 minuten op hoge temperatuur rul.
    4. Voeg de ui en knoflook toe en roerbak 2 minuten op hoge temperatuur.
    5. Voeg de tomatenpuree toe en roerbak 2 minuten op middelhoge temperatuur.
    6. Voeg de tomaten, moussaka-kruidenmix en halfvolle melk toe, breng al roerend aan de kook en laat de saus op lage temperatuur 10 minuten sudderen.
    7. Verdeel 1/3 deel van de saus over de bodem van de ovenschaal en leg er dakpansgewijs de helft van de aubergine en de helft van de courgette op.
    8. Verdeel hierover de helft van de overgebleven saus en bestrooi met de helft van de geraspte kaas.
    9. Leg hierop dakpansgewijs de overige plakken aubergine en courgette. Verdeel hierover de overgebleven saus en dek af met de plakjes aardappel.
    10. Bestrooi de bovenste laag met de rest van de geraspte kaas. Plaats de schaal in het midden van de oven en bak de moussaka in 45 minuten gaar en goudgeel.


    Ff denken.. heb het recept gevolgd zoals hierboven, behalve dat mijn gehakt --> 250 gram rundergehakt uit de diepvries was en in plaats van geraspte kaas.. heb ik bedekt met 1 laag jong belegen 48+ kaasplakken..

    Nou schiet mij maar lek... teveel melk gebruikt dan? Ben echt benieuwd wat ik fout doe..
     
    popje4, stien56, suuske1960 en 1 ander persoon vinden dit leuk.
  5. snietje1

    snietje1 Levende forumlegende

    Missy, Punt 6: doe je dit met of zonder deksel ??? Dit is spelen met temperaturen, zonder deksel = minder vocht, met deksel= veel vocht.

    Ingevroren gehakt, daar kan ook veel vocht afkomen, zonder deksel bakken (tot het vocht weg is)

    Kortom, een beetje spelen met de temperatuur.

    Ik lees de volgende keer graag hoe het gelukt is :inlove:

    Hier vanaaf bloemkoolschotel uit de oven:inlove:
     
    popje4, stien56 en suuske1960 vinden dit leuk.
  6. suuske1960

    suuske1960 Keizer van het forum

    Goedemorgen tis wel wat vroeg, maar kon niet meer slapen.o_O
    Misschien later op de dag nog een dutje doen.
     
    popje4 en stien56 vinden dit leuk.
  7. snietje1

    snietje1 Levende forumlegende

    Goedemorgen, fietstijd
     
    popje4, stien56 en suuske1960 vinden dit leuk.
  8. suuske1960

    suuske1960 Keizer van het forum

    Zojuist me kado opgehaald op de startpagina, best wel attent van BP.:inlove:
    Nu weer verder in huis me dingentjes doen.
     
    stien56, snietje1 en popje4 vinden dit leuk.
  9. popje4

    popje4 Levende forumlegende

    ppffff je was wel heul vroeg suus......lekker eff dutten dan straks....
     
    stien56, snietje1 en suuske1960 vinden dit leuk.
  10. missy-m85

    missy-m85 Forum-ambassadeur

    Zonder deksel Sniet.. volgende keer gaat weer wel ff duren denk, maar ik laat het weten ;) .

    Ik gooi er nog even een plaatje in :inlove::

    [​IMG]

    Tot later lieve mensen 8).


    Edit: Jaaaaaaaaaaaaaa.. we gaan weer ruilen :inlove:.. 1 week lang vanaf a.s. maandag :inlove: .
     
    Laatste bewerkt: 3 April 2020
    popje4, stien56, snietje1 en 1 ander persoon vinden dit leuk.
  11. suuske1960

    suuske1960 Keizer van het forum

    Lukt niet om een dutje te doen, dus zal na het eten wel om rollen van de slaap.xD
    Ik zag het ook missy, ga deze keer maar eens kijken of ik wat kan scoren.
    Heb de tijd er nu tenslotte voor.:oops:
     
    popje4, stien56, carinakiki en 1 ander persoon vinden dit leuk.
  12. snietje1

    snietje1 Levende forumlegende

    Ruilen xDxD Mooi man !!! Kaai gezellie 8)xD
    Yep, het is weekend xD

    Lekker slapen Suus

    [​IMG]
     
    popje4, stien56, carinakiki en 1 ander persoon vinden dit leuk.
  13. janniekwak

    janniekwak Levende forumlegende

    Heb je een tuin Sniet waar je lekker in kan relaxen als het mooi weer is.
     
    popje4, stien56, carinakiki en 2 anderen vinden dit leuk.
  14. snietje1

    snietje1 Levende forumlegende

    Jannie, ik heb een heerlijk balkon met veel kruiden erop :inlove: Maar zitten doe ik meer binnen;) Het gebouw wat ze hier gezet hebben is hoger als de vorige. Ach, dingen zijn zoals ze zijn, maar ik heb wel een heel lang weekend van een week en ja, we gaan er even een paar daagjes tussenuit. Even lekker rustig aan, lekker samen zijn, een klein autootje huren en we komen overal en nergens.xD
     
    Laatste bewerkt: 3 April 2020
    popje4, stien56 en suuske1960 vinden dit leuk.
  15. janniekwak

    janniekwak Levende forumlegende

    Dat klinkt goed Sniet, even lekker samen weg:) en niet fietsen! Geniet ervan en pas goed op jullie zelf!
     
    popje4, stien56, snietje1 en 2 anderen vinden dit leuk.
  16. -matthias1952-

    -matthias1952- Levende forumlegende

    mag dat wel? hier in België mag je nergens naartoe tenzij heel dringend of om boodschappen (dicht in je buurt)
    en jullie Rutte zei ook: geen vreemden. ook in het Duits, het Frans en het Engels.
    het West-Vlaams heb ik niet gehoord, maar wel begrepen dat we niet welkom zijn in Nederland.
    wij mogen nergens naartoe. niet naar de Ardennen en niet naar de Kust.
    als het bij jullie wel mag, geniet er van, je hebt het verdiend.
     
    popje4, stien56, snietje1 en 2 anderen vinden dit leuk.
  17. carinakiki

    carinakiki Forum-commissaris

    Goede morgen allemaal , ik had gisteren bezoek . :)
    De Jos = op zoek naar werk . De baas vraagt hem ;
    Wat heb je zoal gedaan ?
    Niets .
    Perfect, Dan hoeven we je niet om te scholen .:).
    Fijn weekend en geniet van de zon ;)
     
    popje4, .Fisherman., stien56 en 1 ander persoon vinden dit leuk.
  18. snietje1

    snietje1 Levende forumlegende

    Tine, jullie hebben een lockdown, in Nederland is dat niet, je moet je natuurlijk wel aan de regels houden en veel is gesloten. Maar je mag je wel verplaatsen binnen de grenzen.

    Goedemorgen, poetstijd !
     
    popje4, carinakiki, -matthias1952- en 2 anderen vinden dit leuk.
  19. suuske1960

    suuske1960 Keizer van het forum

    Goedemorgen, vandaag gelukkig wel langer geslapen ging om 20.45 uur naar bed en werd om 6.15 uur weer wakkerxD
    En nu ook nog de zon die lekker aan het schijnen is, wat wil een mens nog meer.;)
    Zojuist de ramen buitenom gelapt, dus me klussenbus is weer ff leeg.
    Lekker Snietje wanneer ga je?
     
    Laatste bewerkt: 4 April 2020
    popje4, snietje1, carinakiki en 1 ander persoon vinden dit leuk.
  20. janniekwak

    janniekwak Levende forumlegende

    Wat ben jij matineus! En dan meteen ramen zemen, goed hoor. Even geen klusjes doen maar lekker genieten van het mooie weer. Best een klus in deze tijd, vooral omdat je, nog meer dan anders, geen haast hebt ( geldt in ieder geval voor mij). Mijn tuin is mijn klus en daar geniet ik van:D. Gelukkig is de tuin ruim dus er is nog genoeg te doen. Goed weekend voor allemaal.
     
    popje4, snietje1, carinakiki en 2 anderen vinden dit leuk.